732 909 389 I 603 512 885 penzion@jedlina.cz
Nekonečná série zážitků napříč Orlickými horami

Aktivity a zábava v místě i okolí

Turistika v čisté přírodě, lyžařská střediska, adrenalinová centra

Naše tipy a doporučení

Turistika v čisté přírodě, lyžařská střediska, adrenalinová centra, památky a mnoho dalších zážitků. V našem kraji si přijde na své každý, ať už se potřebujete „vyblbnout s dětmi“ anebo si udělat romantickou procházku podél Divoké Orlice a sledovat zdejší surovou přírodu.

LYŽOVÁNÍ A ADRENALINOVÉ CENTRUM

Sport-areál České Petrovice

Areál nabízí celoroční sportovní vyžití především pro rodiny s dětmi. V zimním období především lyžování a snowboarding, v letním období je otevřené adrenalinové centrum. Výlet do Českých Petrovice rozhodně doporučujeme!

nad obcí Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích je vyhlídková konstrukce postavená ze dřeva a oceli, která se nachází nad obcí Dolní Morava poblíž chaty Slaměnka pod vrcholem Slamníku v masivu Králický Sněžník.

oblíbené výletní místo

Zemská brána

Mezi námi doporučenými výlety je jednoznačně Zemská brána. Je to oblíbené výletní místo s nádhernými pohledy do panenské přírody. Lokalitu protíná turistická červená Jiráskova cesta a údolím prochází naučná stezka Zemská brána.
v Českých Petrovicích

Adrenalinové centrum České Petrovice

Pokud hledáte adrenalin a zábavu, přes léto rozhodně doporučujeme navštívit letní program v Českých Petrovicích. Horské terénní káry, vodní tubing, lanovka nad rybníkem, trampolíny, vodní narážedla nebo třeba chytání pstruhů a mnoho dalších aktivit.

Hrad Potštejn

Malebné městečko Potštejn, krčící se na úpatí zalesněného kopce a obtékané meandrem Divoké Orlice, proslulo pověstí o pohádkovém pokladu. Hromady zlata, stříbra a drahého kamení jsou prý ukryty v některé z tajných podzemních chodeb, které spojují zříceniny kdysi majestátního hradu s méně či více vzdálenými ruinami středověkých pevností. Poklad tu údajně schoval odbojný rytíř Mikuláš, který se ve 14. století živil loupením v okolí.

Muzeum a galerie Orlických hor

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou je regionálním muzeem s působností pro okres Rychnov a přilehlý region, představovaný především oblastí Orlické hory a Podorlicko. Muzeum dokumentuje a veřejnosti přibližuje dějiny a přírodu Orlických hor a podhůří již více jak půl století. Naleznete zde také muzeum hraček.

Přehrada Pastviny

Nejkrásnější orlickou přehradu najdete uprostřed lesů v údolí Divoké Orlice. Nad průzračně čistou vodní plochou se tyčí strmé skalnaté břehy, které spolu s přírodními plážemi vytvářejí romantickou atmosféru celého okolí. Sport, potápění, vodní lyže, rybolov, lodičky, windsurfing nebo jen opalování a zábava jsou pouze malým výčtem možností, jak zde strávit skutečně kvalitní dovolenou.

Vojenská tvrz a muzeum Hanička

Probádejte podzemí jedné z nejznámějších vojenských pevností v Čechách, naleznete zde také muzeum. Dělostřelecká pevnost Hanička leží v Orlických horách asi 15 kilometrů od našeho penzionu. Tvrz patří do systému předválečného hraničního opevnění, které bylo budováno v letech 1935 – 1938 na obranu před nacistickým Německem. Pevnost najdeme na samých hranicích s Polskou republikou poblíž stejnojmenné osady. Dnes je tvrz technickou národní kulturní památkou.

Vojenské muzeum Králíky

Vojenské muzeum v Králíkách Vám nabídne skutečné lahůdky pro milovníky vojenství, zbraní a těžké techniky. K dispozici jsou stálé expozice se zbraněmi a těžkou technikou – nejrůznější tanky, samohybná děla, obrněné transportéry, bojová vozidla pěchoty, polní a protiletadlová děla, protiletadlové rakety, minomety, nákladní automobily, nosiče raket, logistická a ženijní technika, munice a zbraně.

Loading...